Dişler nasıl beyazlar?

​​Opalescence ürünleri içerisindeki aktif bileşenler dişlerinize penetre olur, diş içerisinde her yere ulaşarak dişlerinizi içeriden renklendiren molekülleri bularak onları parçalar, lekeleri uzaklaştırır ve gülüşünüzü beyazlatır. Ve Opalescence ürünleri içeriğindeki ek koruyucu bileşenler ile diş minenizi eskisinden daha kuvvetli hale getirir ve çürüklere karşı korur!

Daha fazlasını öğrenin, Opalescence nasıl beyazlatır?​ Tıklayın!


Diş beyazlatma herkes için uygun mu?

Diş beyazlatma parıldayan güvenli bir gülüş elde etmek için en güvenli ve en kolay yoldur. Sonuçlar ve tedavi süreleri renkleşmenin yoğunluğu ve arzu edilen beyazlık seviyesine göre değişebilir. Kuronlar, köprüler, dolgular ve laminalar beyazlamaz. Diş hekiminiz size en çok uyan profesyonel beyazlatma seçeneğini sunabilir. Hamile bayanlarda ve 18 yaşın altında beyazlatma uygun değildir.​


Beyazlatma sonuçları ne kadar kalıcı?

Beyazlatma sonuçları oldukça kalıcıdır, tedavi sonrası çok uzun bir süre etkileyici gülüşünüzü korursunuz. Ancak eski ışıldamasının azalmasına sebep olan birkaç faktör bulunuyor. Genetik faktörler, yaş, bazı ilaçlar (tetrasiklin gibi), yeme-içme alışkanlıkları, sigara gibi etkenler beyazlatmanın kalıcılığını etkileyebilir. Neyse ki bu gibi durumlarda bembeyaz parıldayan gülüşünüze geri kavuşabilmeniz için son derece kolay ve hızlı touch-up tedavileri mevcuttur.

Beyazlatma diş hassasiyetine sebep olur mu?

Diş hassasiyeti diş beyazlatmaya bağlı olarak görülebilen bir yan etkidir. Hassasiyet oluşsa bile geçicidir, tedavi bitiminde bir daha görülmez. Opalescence ürünleri ise bu hassasiyeti ortadan kaldırmak ve azaltmak için potasyum nitrat ve florid gibi özel bileşenler içermektedir.

Beyazlatma dişlerime zarar verir mi?

Opalescence ürünleri potasyum nitrat ve floridin mükemmel bir kombinasyonunu içermektedir. Çalışmalar ile kanıtlanmıştır ki potasyum nitrat ve florid gerçekten çürükleri azaltır, hassasiyeti önler, diş minesini güçlendirir, dişlerin genel sağlığını arttırır.​​

Beyazlatma için ne gibi seçenekler var?

Opalescence özel olarak formüle edilmiş farklı konsantasyonlarda, farklı uygulama tiplerinde ve farklı aromalarda bulunmaktadır. Böylece yaşam tarzınıza en uygun ürün ile dişlerinizi beyazlatabilirsiniz. İster size özel bir plak ile, ister hazır kaşıklı plaklar ile, Opalescence size en uygun profesyonel beyazlatma seçeneğini sunabilir.

Size en uygun beyazlatma ürününü bulun. Tıklayın!

Bazı beyazlatma tedavilerinin güçlü ışık cihazları ile yapıldıklarını duymuştum. Bu cihazlar gerçekten etkili mi?

Diğer bazı ofis tipi beyazlatma tedavileri sırasında ışık yada lazer cihazı kullanılmaktadır. Muhtemelen bu tip bir beyazlatma tedavisinin tanıtım yada reklamını görmüş olabilirsiniz. Peki bu cihazlar ve lazerler gerçekten etkili mi?

Cevap kesinlikle hayır. Çalışmalar göstermiştir ki diş beyazlatmada hidrojen peroksit (Opalescence içerisindeki beyazlatıcı ajan) tek başına etkilidir, ışık cihazlarının ek bir katkısı yoktur.


Daha fazla bilgi için Beyazlatma sayfamızdaki makaleleri okuyabilirsiniz.